פתיחת אתר בחינם

איך לפתוח אתר אינטרנט בחינם וליצור ממנו רווחים כספיים?

המדריך הבא יראה לכם כיצד לעשות זאת בקלות צעד אחר צעד.
ראשית: הסיבות למה בכלל לפתוח אתר אינטרנט?

1. אפשר לדבר באתר על כל נושא שאוהבים.
2. אפשר להרוויח כסף (אפילו הרבה כסף) משתילת פרסומות באתר.
3. אפשר לפרסם את העסק שלי או דברים אחרים שאני רוצה לפרסם.
4. אתר בבעלותי נותן לי יכולת השפעה.
5. אתר בבעלותי נותן לי אפשרות ליצור קשרים ולעשות עסקים באינטרנט.

ועוד מגוון של סיבות טובות.. כל אחד והסיבה שלו!

10 השאלות הגדולות לפני שפותחים אתר:

1. איפה אפשר לפתוח אתר בחינם?
האתר Blogger הוא מערכת בלוגים - שכל בלוג הוא ממש אתר בפני עצמו. כל אחד יכול לפתוח בלוג כזה באופן חופשי ובחינם לגמרי. (האתר הזה "101 מקורות לעשיית כסף באינטרנט" בנוי על המערכת של "בלוגר").
דוגמאות לאתרים נוספים במערכת בלוגר:

2. האם צריך ידע בתכנות או בבניית אתרים?
תשובה: לא. הכנסת תכנים לאתר נעשית בדרך אינטואטיבית ופשוטה מאוד. בעזרת ממשק הניהול הנוח של Blogger אפשר לנהל את האתר בקלות רבה: לעצב אותו, להכניס תכנים, להגדיר הגדרות מסויימות, לשתול פרסומות וכו'. 

3. באיזה נושא אפשר שהאתר יעסוק?
בכל נושא שתרצו, למעט אתרי תוכן למבוגרים בלבד. 
מומלץ לפתוח אתר בנושא שאתם מכירים. אם לדוגמה יש לכם חנות למכירת דגי נוי, תוכלו לכתוב באתר על דגי נוי וכל מה שמסביב, להוסיף תמונות ועל-הדרך גם לפרסם את החנות שלכם באתר, כדי למשוך לקוחות.


4. האם יש הוצאות כספיות בבניית האתר?
לא. בלוגר היא מערכת פתוחה שכוללת דומיין, מערכת בלוגים, אחסון על גבי שרת - הכל בחינם, חופשי לשימוש. לא צריך לדאוג לתחזוקת האתר, אלא רק לניהול התכנים שמתבצע דרך ממשק הניהול הידידותי למשתמש.  

5. איך אפשר להרוויח כסף מהאתר?
הדרך הנפוצה ביותר לגרוף רווחים כספיים מהאתר היא לשתול בו פרסומות של "גוגל אדסנס" (עושים זאת דרך ממשק הניהול של הבלוג). יש עוד הרבה דרכים ותוכניות שותפים רבות שתוכלו לפרסם אותן בתמורה לכסף שישלמו לכם. כמובן, ככל שיכנסו לאתר שלכם יותר גולשים - כך הרווחים מהפרסום באתר יעלו.

6. איך אני גורם להרבה אנשים להיכנס לאתר שלי?
יש דרכים רבות לכך: פרסום האתר (באופן חופשי, בחינם) בפורומים (כתיבת טוקבקים), בבלוגים אחרים, ברשתות חברתיות, כתיבת מאמרים על האתר. תחום קידום ושיווק האתר הוא רחב מאוד. יש כמובן מדריכים או שירותים בתשלום כמו זה: קידום אתרים, או קורסים אונליין בחינם לגמרי.

7. איך אני מוצא מפרסמים שיפרסמו פרסומות בתוך האתר שלי ואני אקבל על זה כסף?
לא צריך לחפש מפרסמים. נרשמים פשוט לרשת שותפים (או כמה רשתות שותפים) כמו וויסל לדוגמא. בתוך האתר וויסל - בוחרים בפרסומות שרוצים להציג באתר, מקבלים לינקים ייחודיים לפרסום, ושותלים את הלינקים באתר. גם אם לא יודעים איך "לשתול" לינקים, זה ממש קל. הכל מתבצע באופן אינטואיטיבי אם משתמשים במערכת בלוגים לפתיחת אתר בחינם.


8. איזה נושאים הכי רווחיים?
הכל רווחי. כמובן שיש תחומים שבהם הפרסומות יותר יקרות ולכן המפרסמים משלמים יותר. תחומים יקרים הם: פיננסים, ביטוח, עורכי דין, לימודים (מכללות, בתי-ספר לפסיכומטרי וכו'), רפואה אסטטית ועוד.

9. איך אדע אילו פרסומות כדאי לשים באתר?
הכי מומלץ לשים באתר פרסומות בתחום הרלוונטי. מה זה אומר? זה אומר שאם הנושא העיקרי של האתר שבניתי הוא לדוגמה: עיצוב הבית, אז הפרסומות שהכי כדאי לי לשים בתוך האתר הן פרסומות בתחום העיצוב. באופן הזה אפשר למקסם את הרווחים מהפרסומות באתר, כי יש יותר גולשים רלוונטים לגבי אותן פרסומות.

10. כמה כסף אפשר לעשות?
תלוי. יש כאלה שעושים מהאתר שלהם כמה דולרים בחודש ויש כאלה שמתעשרים מהתחום הזה. תלוי עד כמה מקצועיים ומבינים בתחום. 

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סקרנט - לא כל הנוצץ זהב!

לנסות אפליקציות ולקבל על זה כסף בקלות ל-Paypal

4 אתרי הסקרים המובילים והמשתלמים ביותר